KANSAS FAN FESTIWAL

Kochani!

Wiemy, że Kansas Fan Festiwalu nie było z nami od jakiegoś czasu i bardzo nad tym ubolewamy, bo jest on piękną imprezą z fantastyczną ideą. Powód, dla którego się on w ostatnich latach nie odbył jest bardzo prozaiczny – brak funduszy 🙁 Pomimo całej naszej sympatii, zaangażowania oraz chęci, by ta impreza powróciła, musimy mieć na uwadze nasze działania codzienne, które choć nie tak spektakularne i huczne, są najważniejsze i stanowią esencję naszej działalności. Zwykła, codzienna pomoc tym, którzy tej pomocy potrzebują – ją musimy zawsze stawiać sobie za priorytet i w pierwszej kolejności ją zapewnić.
Wierzymy jednak, że czas przyniesie nam wiele nowych możliwości i po dłuższej przerwie, Kansas Fan Festiwal znów będzie z nami!

KFF to impreza wyjątkowa, jakiej jeszcze w Polsce nie było! Nie tylko świetna artystycznie, ale i niosąca sobą niezwykle ważne przesłanie.

Stworzyliśmy ten Festiwal z myślą o WSZYSTKICH mieszkańcach naszego miasta, nie tylko tych, których dotyczy problem alkoholowy. KAŻDY znajdzie tam dużo rozrywki dla siebie, a my, przy tej okazji, szerzymy wiedzę i uczulamy na obecność problemu alkoholowego w naszej społeczności. No właśnie. Jak się miało okazać na przestrzeni zaledwie dwóch lat, nie tylko naszej społeczności lokalnej, ale również okolicznych, a nawet dalszych miast. Ogromnie nas cieszy, że na KANSAS FAN FESTIWAL przyjeżdżają ludzie nawet z odległych zakątków naszego kraju.

KFF to dawka doskonałej muzyki na żywo, prezentowanej przez wyśmienitych artystów najwyższej klasy! Muzycy występujący na KFF są wyjątkowi z dwóch powodów. Pierwszy, to wysoki poziom prezentowanej przez nich twórczości, drugi, to wpleciona w ich występ opowieść o ich własnym życiu, w którym pojawiło się uzależnienie. Między piosenkami przekazują oni publiczności swoje doświadczenia w walce z nałogiem i pokazują, że wpadnięcie w sidła choroby uzależnienia, nie jest końcem świata. Uświadamiają, że z tą chorobą nie tylko można żyć, ale również uczynić swoje życie pełniejszym i niezwykle wartościowym. Obalają stereotyp człowieka uzależnionego jako człowieka marginesu, uczulając na powszechność występowania dziś tego problemu i mówiąc głośno o konieczności bycia uważnym i ostrożnym w kontakcie ze środkami psychoaktywnymi.

KFF to również święto radości z życia! To impreza w połowie plenerowa dla całych rodzin! Od początku towarzyszą nam Harcerze z Hufca Konstantynów, którzy zapewniają szeroki wachlarz rozrywek dla dzieci, młodzieży, a jak już nieraz się okazało, również dla dorosłych. To czas gdzie można świetnie spędzić czas z rodziną, przyjaciółmi a i zawrzeć nowe znajomości. Standardowo dla wszystkich znajdzie się darmowy poczęstunek z grilla i inne atrakcje dla których warto być na KANSAS FAN FESTIWALU.

KFF to impreza DLA WSZYSTKICH! Jedyne co od uczestników jest wymagane to bycie trzeźwym, bo i też ten Festiwal jest po to by pokazać wszystkim, że można się doskonale bawić, spędzać czas wolny z dala od  alkoholu i innych używek.

WSTĘP NA KANSAS FAN FESTIWAL JEST ZAWSZE BEZPŁATNY!